facebook

Kurek kulowy DP3p wyposażony w napęd elektryczny MODACT Eex

Kurek kulowy DP2k wyposażony w napęd elektryczny MODACT Eex

Kurek kulowy DP3p wyposażony w napęd elektryczny MODACT EexKurek kulowy z napędem elektrycznymNapęd PS AUTOMATION
Seria PSR i PSQ to podstawowe wersje rynkowe. Charakteryzują się łatwą do rozbudowy płytą główną oraz wymienną wkładką sprzęgła. W zależności od wersji moment do 1000Nm. Seria PSQ AMS to inteligentne siłowniki regulacyjne dające możliwość regulacji w pełnym zakresie. Posiadają wbudowane funkcje bezpieczeństwa i diagnostyki oraz system automatycznej nastawy wstępnej. Napędy te posiadają ATEX i mogą być stosowane w strefie EX.


Napęd MODACT
Oferowane są w zależności od potrzeb danej aplikacji w wielu wersjach, począwszy od prostych napędów ćwierć obrotowych skończywszy na aplikacjach wieloobrotowych przystosowanych do pracy w elektrowniach atomowych. Napędy posiadają ATEX i mogą pracować w strefie zagrożenia wybuchem, duży zakres momentów obrotowych i wyposażenia dodatkowego pozwala na stosowanie przedmiotowych napędów w szerokim spektrum zastosowań.


Napęd AUMA
Dobrze znane napędy o ugruntowanej pozycji. Występują w czterech podstawowych wersjach. Każda z wersji może pracować w strefie EX i jest wykonana wg IP 67. Istnieje możliwość rozbudowy podstawowych elementów napędu np. o dodatkowe wyłączniki itd. Seria SGR i SAR daje możliwość pełnej kontroli procesu poprzez moduły regulacyjne.

Kurki kulowe z napędami elektrycznymi mogą być dodatkowo wyposażone w dźwignie ręczne do awaryjnego przesterowania (do DN 50), oraz przekładnie ślimakowe, które opcjonalnie mogą służyć do wspomagania napędu. Zastosowanie przekładni pozwala na zastosowanie napędu o znacznie mniejszym momencie obrotowym.

Napędy są dobierane na podstawie kilku parametrów tj:
- wymagany moment obrotowy zaworu,
- rodzaj przepływającego medium i jego temperatura i ciśnienie
Przy wyposażaniu naszej armatury z systemy automatyki korzystamy z urządzeń czołowych producentów. Powyżej wymieniono najbardziej popularne zestawy. Oczywiście na życzenie klienta jesteśmy w stanie wyposażyć nasze kurki w inne typy napędów. Jedynym czynnikiem determinującym ich dobór jest wymagany przez dany kurek moment obrotowy.